Ücretsiz kurs veren siteler

Kendini geliştirmek isteyip ama ekonomik nedenlerden dolayı bir kursa kayıt yaptıramayanlar için bir araştırma yazısı derledik. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgiye erişim de kolaylaştı. Günümüzde dijital ortamda artık ücretsiz kurslara da erişmek mümkün. Aşağıda ücretsiz kurs veren siteler listesinde istediğiniz alanla ilgili birçok eğitim verilmekte. Dersler online canlı ders şeklinde veya video eğitim şeklinde gerçekleşmekte olup bazı yerler eğitim sonunda sertifika da vermekte. Özellikle koronavirüs salgınıyla birlikte dijital eğitimlerin önemi ve talebi daha da artmış durumda.

Google Dijital Atölye

Google, ilgilisine birçok alanda ücretsiz eğitim sağlamakta. İnternet ortamındaki birinci kaynak olarak Google Dijital Atölye’nin online eğitim eğitimlerinden faydalanmak hem kişisel gelişiminiz için hem de iş alanınız için size birçok fayda ve kaynak sağlayacaktır.

İstanbul İşletme Enstitüsü

Online eğitim veren sitelerin en iyilerinden biri de İstanbul İşletme Enstitüsü. Ücretli eğitimlerinin yanı sıra birçok alanda ücretsiz eğitim de vermekte. Alan seçenekleri çok geniş olan İstanbul İşletme Enstitüsü’nün listesinde insan kaynaklarından pazarlamaya, -e ticaretten kişisel gelişime, yabancı dillerden sosyal medyaya kadar çok geniş bir yelpazede kurs listesi bulunmakta. Alınan eğitimlerin sonunda sertifika almak da size kalmış bir şey.

Bilge-İş

ODTÜ bünyesinde kurulan Bilge-İş en çok tercih edilen online eğitim platformlarından bir diğeri. Bilişim alanında birçok eğitimi bulunan Bilge-İş’in dijital pazarlama, kişisel gelişim, fotoğraf gibi kategoriler altında onlarca eğitimi mevcut.

Youtube

Youtube, eğitim almak konusunda ulaşılması en kolay seçeneklerden bir diğeri. Birçok alanda birçok konuda eğitime ulaşmak mümkün. Hangi kanalın daha faydalı olabileceğini, size hitap ettiğini bulabilmek için küçük bir araştırma yaparak kolaylıkla bulabilirsiniz. İlginizi çekmeyen eğitimi anında pas geçebilir aynı alandaki başka bir video ile devam edebilirsiniz.

Ücretsiz online eğitim veren bu listeyi çoğaltmak elbette mümkün ancak burada tamamen Türkçe kaynaklara yer verdik.

Ücretsiz kurs veren yerler

Ücretsiz olarak hem öğrencilere hem de mezun olan veya hali hazırda çalışan kişilerin mesleki ve kişisel gelişimleri için kurslar düzenlenmekte.

İsmek

Ücretsiz kurs veren kurumlar arasında ilk sıralarda yer alan İsmek kurulduğu günden itibaren binlerce insana ulaşmış durumda. İsmek’ten alınan kurslar sonrasında sertifika da verilmekte. İsmek’te yabancı dil, tiyatro, diksiyon, görgü kuralları, dikiş nakış, resim, F klavye, fotoğrafçılık gibi hemen hemen her alanda ücretsiz olarak eğitim verilmekte.

Halk Eğitim Merkezleri

Halk Eğitim Merkezleri de İsmek gibi birçok alanda kurs düzenlemekte ve ücretsiz olarak yediden yetmişe eğitim vermekte. Mutlaka bu kurumların ücretsiz eğitimlerinden faydalanıp kendinize yatırım yapın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir