Üç Tarafı Dağlarla Çevrili Muhteşem Bir Koy: Göcek

Sakin, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk adresi Göcek oluyor. Göcek, Muğla Fethiye’de bulunan bir turizm bölgesidir. Muhteşem dağ manzarasına doymak isteyen tatilciler mutlaka Göcek’e geliyor. Göcek, dağların serin havasında muhteşem bir tatil keyfi sunuyor. Tatil amaçlı gelip hayatını Göcek’te sürdürmek isteyenlerin sayısı gittikçe artıyor. Göcek koyları Türkiye’nin sayılı koyları arasında yer alıyor.

Göcek’i üç tarafından çevreleyen dağlar; denizi adeta koruyor, saklıyor, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine görünümüne kavuşturuyor. Göcek etrafındaki üç dağın arasından Fethiye tekne turu yapılıyor. Diğer koylara doğru gezintiye çıkma imkanı veriyor.

Göcek koyunda irili ufaklı birçok ada bulunuyor. Göcek koyunda bulunan bu adalara Yassıca Adaları deniliyor.  Berrak deniziyle, bol oksijenli havasıyla, doyulmaz manzarasıyla Göcek bir doğa harikası olarak insanları çağırıyor.  Alışılan tatillerden daha farklı daha özel bir tatil yapmak isteyenler Göcek’i seçmekten vazgeçmiyor. Küçük bir sahil kasabası olan Göcek oldukça korunaklı bir denize sahiptir. Göcek,  doğal bir liman olma özelliğine sahiptir. Göcek’te yat turizmi oldukça gelişmiştir.

Tatil planı yapacaklar için Göcek, ilk sırada gelen önerilerden biridir. Hayatınız boyunca unutamayacağınız, tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir yer Göcek. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını bulacağınız, gözlerinizi kamaştıracak Göcek, sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir