Tüyap Kitap Fuarı’na geri sayım başladı

Kitapseverlerin heyecanla beklediği Tüyap Kitap Fuarı 2-10 Kasım tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Her yıl uluslararası olarak düzenlenen fuarda birçok söyleşi, imza günü, ödül törenleri yer alıyor. 800’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapan Kitap Fuarı bu yıl da dopdolu geçeceğe benziyor.

Tüyap Kitap Fuarı’na geri sayım başladı. 2 Kasım’da kapılarını açacak olan Tüyap Kitap Fuarı 2019 a sadece 10 gün kaldı. Peki fuarda neler olacak? Hangi yazarların söyleşisi olacak? Kimlerin imza günleri olacak? İşte bütün bu soruların cevabı Tüyap İstanbul Kitap Fuarı etkinlik takvimi içinde yer alıyor.

Tüyap Kitap Fuarı etkinlik takvimi açıklandı

Tüyap Kitap Fuarı 2019 yayınevleri tarafından 2-10 Kasım tarihleri arasında her gün çeşitli söyleşiler ve imza günleri düzenlenecek. Tüyap bu yıl bir ilke imza atıyor. Ve “İlk Kitabım” başlığında ilk kez yayınlanan kitapları ve yazarlarını konuk ediyor. Bu bağlamda toplam 31 kitap ve bu kitapların yazarları fuarda olacak. Böylece yazarlar hem kitaplarını tanıtabilecek hem de onlara verilen bu fırsatta okurlara kendilerini tanıtabilecek.

Tüyap Kitap Fuarı 2019 imza günlerinden bazıları şöyle:

Ayşe Kulin bu yıl da Kitap Fuarı’nda yer alarak fuarın ikinci günü düzenlenecek olan imza gününde okurlarıyla bir araya gelecek. Ayşe Kulin Tüyap imza günü 3 Kasım ve 9 Kasım olmak üzere iki kere gerçekleştirilecek. Her iki günde de saat 15:00 da imza günü olacak.

Polisiye romanlarıyla okurların kalbinde taht kurmuş yazar Ahmet Ümit de fuarda okurlarıyla yeniden bir araya gelecek.

Özellikle genç okurların yeni gözdesi haline gelen Arda Erel de fuarın ikinci günü yani 3 Kasım da saat 14:00 da okurlarıyla buluşacak.

Banu Avar da fuarın ikinci günü imza günü olan yazarlar arasında yer alıyor. Beşir Ayvazoğlu 9 Kasım Cumartesi günü, Buket Uzuner fuarın son günü okurlarıyla bir araya gelecek.

Canan Tan Tüyap Kitap Fuarı’nda 4 gün imza günü verecek. Canan Tan fuarın ilk iki gün ve fuarın son iki günü fuarda olacak.

Dücane Cündioğlu‘nun imza günü 5 Kasım da düzenlenecek.

Tüyap Kitap Fuarı’nda düzenlenecek olan söyleşi etkinliklerden bazıları ise şöyle:

Fuarın ilk günü Sinan Meydan, Yakın Tarihin Hafızası başlıklı söyleşide sevenleriyle birlikte olacak. Yine fuarın ilk günü Canan Tan, Issız Kadınlar Sokağı isimli söyleşiyle fuarda olacak.

“Ahmet Ümit okurlarıyla buluşuyor – Başkomser Nevzat” isimli söyleşi ile Ahmet Ümit 3 Kasım da okurları sevenleriyle bir araya gelecek.

“İlk Kitabım” kategorisinde dikkat çeken isimler var.

“Kefi’nin Macereları” isimli ilk kitabıyla Seda Öğretir, 3 Kasım da hem kitabını tanıtacak hem de sevenleriyle bir araya gelecek. Gupse Özay da ilk kitabı Jupi ve Komşu Teyze’nin Konuşan Terlikleri ile 2 Kasım da fuarda olacak.

Etkinlik takviminin tamamına Tüyap resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Tüyap Kitap Fuarı katılımcı listesi detaylı bir şekilde etkinlik takviminde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir