TÜYAP Kitap Fuarı tarihi belli oldu

Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı kitapseverler tarafından heyecanla bekleniyor. Tüyap Kitap Fuarı her yıl olduğu gibi bu yıl da Kasım ayında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını tüm kitapseverlere açacak. Tüyap Kitap Fuarı ne zaman açılacak? Tüyap Kitap Fuarı’nın tarihi belli oldu. Tüyap İstanbul Kitap Fuarı 38. kez kapılarını 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Tüyap Kitap Fuarı nerede? Tüyap Kitap Fuarı, Beylikdüzü’ndeki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Tüyap Kitap Fuarı’na nasıl gidilir?

Tüyap Kitap Fuarı’na gitmenin en kolay yolu metrobüsle gitmektir. Anadolu Yakası’ndan gelenler için, AS (Avcılar-Söğütlüçeşme) hattına binip Zincirlikuyu durağında inilir ve BZ (Beylikdüzü-Zincirlikuyu) hattına aktarma yaplır. Beylikdüzü son durakta inilir. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi yolun sağ tarafında yer almaktadır. Üst geçitten çıkınca sağ taraftan ilerlenir. Zincirlikuyu’da akarma yapmayan kitapseverler Avcılar son durakta da aktarna yaparak buradan Beylikdüzü Tüyap Fuarına gidebilirler.

Tüyap Kitap Fuarı’nda neler var?
Kitap Fuarı’nda yayınevlerinin stantlarının yanı sıra yazarların imza günleri ve söyleşileri yer alacak. 2 Kasım 2019 cumartesi günü kapılarını açacak olan fuarda 10 Kasım pazar gününe kadar her gün birçok yazarın imza günü ve söyleşisi olacak. Kitapseverler tutkunu olduğu kitapları yazarlarına imzalatma ve onlarla söyleşi yapma imkanı elde edecek.
Kitap fuarında yayınevlerinin yanı sıra sahafların da stantları yer alacak.

Bu yıl Tüyap Kitap Fuarı onur konuğu, onur yazarı Adnan Özyalçıner olacak. Adnan Özyalçıner fuarın açıldığı ilk iki gün fuarda olacak ve söyeşilere katılacak.

Bu yıl kitap fuarında alınması gereken kitap 3 kitap tavsiyesi:
1) Müthiş Psikoloji
2) Huzursuzluk
3) Aşkımız Eski Bir Roman

Kitap fuarıyla eş zamanlı olarak düzenlenen İstanbul Sanat Fuarı da 2-10 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine açık olacak. Bu sene 29. su düzenlenen ARTİST 2019, kitapseverleri ve sanatseverleri ağırlayacak.

Bu yazımızda kitap fuarı 2019 ne zaman, İstanbul kitap fuarı nerede gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Tüm kitapseverlere şimdiden iyi fuarlar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir