Sonbaharın vazgeçilmezi hırkalar

Sonbaharın simgesi hırkalar eylül ayının da gelmesiyle birlikte dolapta yerlerini almaya başladılar. Birçok mağaza hırka sezonunu açtı ve raflarda yer vermeye başladı. Soğukların kendisini hissettiği günlerde hırkalar kıyafetlerimizin vazgeçilmezi, stilimizin tamamlayıcısı oluyorlar. Hava güneşli olsa bile artık bu aylarda mutlaka yanımızda, çantamızda bir hırka bulunduruyoruz.  Hırkalar bu amaçla çok kullanışlı parçalardan biridir. Büyük küçük her yaştan kişinin kullanabileceği hırkalar daha çok kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Bu aylardan itibaren hırkaları artık sokaklarda sıkça görmeye başlayacağız. Soğumaya başlayan havalardan, yağmurlu günlerden, sararan yapraklardan başka hırkalar da bize sonbaharın geldiğini hissettiriyor.

Uzun hırkalar nasıl giyilir? Hırkanın altına ne giyilir?

Uzun hırkalar nasıl kombinlenir? Bilek boylarındaki hırkalar size çok cool bir hava katacaktır. Uzun hırkaların altına dar paça pantolonlar giyilebilir.

Uzun hırkanın üstüne ne giyilir?

Uzun olan hırkaların üzerine genelde bir şey giyilmemesini tavsiye ederiz. Ama eğer giyilecekse mutlaka hırkanın boyunda olması gerekmektedir. Kesinlikle hırkadan daha kısa bir ceket veya kaban giyilmemelidir. Hırkanın üzerine atılacak bir şal veya atkı daha hoş duracaktır.

Cesaretin rengini deneyin

Her kıyafetle uyumlu olmasından dolayı genelde hırkalarda gri, siyah ve lacivert tonları tercih ediliyor. Ama biraz daha cesaret isterseniz bordo hırkalar tercih sebebiniz olabilir.

Havaların soğukluğuna inat siz daha canlı giyinmek isterseniz, soğuk havalara renk katmak isterseniz renkli hırkaları tercih edebilirsiniz. Genelde koyu renkler tercih edilir.

Siyah hırka içine ne giyilir?

Siyah hırkaların içine en çok yakışan renk elbette gridir. Gir ve siyah renkler birbirini tamamlayan iki renktir. Kişiye asil bir görüntü verir.

Sonbahar hırkası nasıl kombinlenir? Sonbahar hırkası nasıl giyilir?

Sonbahar hırkalarını boyunuza göre uzun veya kısa hırka olarak tercih edebilirsiniz. Uzun boylu olanlara uzun hırka modelleri giderken kısa boyluların ise kısa hırka modelleri giymelerinde fayda var.

Asimetrik kesimli hırkalar Jean pantolonlar ile çok şık duracaklardır. Salaş hırka modelleri kendinizi rahat hissetmeniz için de ayrıca tercih edilebilir.

Geleneksel tarzları yansıtan hırkalar ise daha çok tek renk özellikle açık renk bluz, tişört ve gömleklerle çok daha şık duruyor. El örgüsü hırka modelleri bu konuda iyi bir tercih olacaktır.

Paylaş
123456

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.