Sonbaharda gezilecek yerler

Yazın son demlerini yaşadığımız şu günlerde biraz daha geziye doymak isterseniz sizin için hazırladığımız listeye bakabilirsiniz.

BURSA – Cumalıkızık Köyü

Cumalıkızık- Bursa

Bursa Cumalıkızık köyü yılın her mevsimi ayrı güzel ve her mevsim ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Gerek bireysel olarak gerek turlarla günübirlik veya konaklamalı gidilen köy kendine has dokusuyla ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Cumalıkızık

Hava sıcaklıklarının da düşmesiyle birlikte daha rahat bir gezi konforu yaşamak isteyenler eylül ekim aylarında Cumalıkızık köyüne gezi rotası uygulayabilir. Özellikle çevre illerden ulaşımı kolay olduğu için ziyaretçi akınına uğrayan bölge yeni ziyaretçilerini de beklemeye devam ediyor.

BOLU – Yedigöller

Bolu’nun Yedigöller mevkisi tartışmasız sonbaharın en güzel gezi duraklarından biridir. Eylül ayının, sonbaharın en güzel tonlarını gözler önene seren Yedigöller tam bir huzur yuvası görünümünde.

Bolu-Yedigöller

Zengin ağaç yelpazesiyle yaprak dökümünün en renkli en geniş perspktifini sunan  Yedigöller sonbahar bitmeden ziayret edilmeyi bekliyor.

Kış gelmeden ada kaçamağı

İstanbul’un güzelliklerine güzellik katan dört tane ada var. Bunların her biri ayrı özelliklere ayrı duraklara sahip. Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan adalar kış gelmeden son kaçamaklarını bekliyor.

Heybeliada

Yapraklar tam dökülmeden yeşilin en bol olduğu Heybeliada gezilecek tercihiniz olabilir. Sonbahar etkinlikleri arasına bu ada gezisini eklemekten pişman olmayacaksınız.

Gülhane Parkı

Güülhane Parkı

İstanbul denince akla ilk gelenlerden biri de Gülhane Parkı’dır. Gülhen parkı lale zamanı ayrı güzel sonbaharda ayrı güzel ve kışın daha bir güzel. Sessiz ve sakin ortamı, yeşil örtüsü, kuş sesleriyle ziyaretçisini büyüleyen Gülhane Parkı sonbaharda görülmes gereken yerlerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir