Şehrin merkezinde nefes almak isteyenlere – Küçükçekmece Gölü

Yaz aylarında birçok etkinliğe, konsere ev sahipliği yapan Küçükçekmece Gölü, ulaşımı kolay, gezmesi zevkli olan ve bölgesine göre en sakin yerlerden biri olma özelliğini taşıyor. Uzun yürüyüş yolları, göl kenarındaki kafeleri, yeşil doğası ve iskeleleriyle ziyaretçilerine keyifli saatler yaşatıyor. Bir sabah yürüyüşü için, akşam iş çıkışında nefes almak, günün yorgunluğunu atmak için birebir.

Yazın daha hareketli ve canlı olan Küçükçekmece Gölü etrafındaki parkurlarda bisikletinizle tur atabilir, sabah ve akşam koşuları ve tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Taze patlamış mısırlar, serin limonatalar ve çekirdekler bu yolda size eşlik edebilir.

Yazın en canlı hallerini görebileceğiniz Küçükçekmece Gölü’nde sonbaharın bütün renklerini de görebilirsiniz. Göl kenarında oturup kitabınızı okuyabilir, dalgaların sesine müziğinizle eşlik edebilirsiniz. Göl kenarındaki kafelerden birine oturup çayınızı yudumlayabilirsiniz. Özellikle göle sıfır noktalarda bulunan masalarda oturup muhteşem bir seyre dalabilirsiniz. Dalgaların sesi, ağaç yapraklarının hışırtısı ve kuşların cıvıltısıyla enerji dolu bir gün geçirebilirsiniz. Çimlerde oturup negatif enerjinizi boşaltabilir, kedileri sevebilirsiniz. Taş Köprü üzerinde resim çekebilir, gölü doyasıya seyredebilirsiniz.

Akşam üzeri gün batarken Küçükçekmece Gölü’nü seyre doyum olmaz. Öyle ki güneşin bütün yansımalarını göl üzerinde görmek mümkün. Gölün başlangıç noktasındaki Taş Köprü’nün akşam ışıklandırmasını izlemek ise ayrı bir keyif. Taş Köprünün mimari yapısı ise ayrı bir ilgi çekici özelliğe sahip.

Küçükçekmece Gölü’nün büyüleyici manzarasına şahit olmak isterseniz siz de saat 3-4 gibi gidebilir veya tam güneş batımına yakın giderek kendinizi manzaraya bırakabilirsiniz.
Bölgeye göre daha sakin olan Küçükçekmece Gölü siz, aileniz ve arkadaşlarınız için iyi bir seçenek olabilir.

Küçükçekmece Gölü’ne nasıl gidilir?

Küçükçekmece Gölü nerede? Küçükçekmece Gölü ulaşımı en kolay yerlerden biridir. Gerek metrobüs gerek marmaray, dolmuş veya otobüslerle ulaşım sağlanabilir.

Metrobüsle gelmek için;

Söğütlüçeşme, Zincirlikuyu, Cevizlibağ tarafından gelmek için, AS, BZ metrobüs hatları kullanılarak Küçükçekmece metrobüs durağında inilir. Üst geçite çıkıldığı zaman dolmuş duraklarının olduğu tarafı göreceksiniz ve o yöne dönülür. Yaklaşık 6-7 dakika yürüme mesafesinde bulunan Küçükçekmece Gölüne bu taraftan ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü, Avcılar tarafından metrobüsle gelmek için; BZ, AS metrobüs hatları kullanılarak yine Küçükçekmece metrobüs durağında inilir. Burada da yine dolmuş duraklarının olduğu tarafa giderek Küçükçekmece Gölü’ne ulaşmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir