Sadece kışın yapılabilecek etkinlikler

Her mevsim ayrı güzel. Kapıda kış, sonbahara elveda… Bazıları sıcağın insanıdır, bazıları kışın. Her mevsimi tadında yaşayabilmek, zevk alabilmek elbette mümkün. Peki kışın neler yapılabilir? Kış gelse de şunu yapalım, bunu yapalım, kış gelince mutlaka yapalım dediğiniz olmuyor mu? Bakalım listede neler var?

Kışın yapılacak aktiviteleri sizler için hazırladık:

  • Battaniyeli film geceleri

Film izlemeyi sevmeyen yoktur herhalde. Hele bir de dışarıda hava soğuksa, sıcak bir kahve ve battaniyenin altında doyasıya film izlemek nasıl güzel olur. İzlenecek film listeleriniz hazırlasanız iyi olur.

  • Patikli-panduflu pijama geceleri

Hava soğuk diye eğlenceden vaz mı geçilecek yani! Tabi ki hayır. Pandufları giyip sıcascık sohbetler ne güzel gider, geceleri.

  • Kar taneleri cama düşerken kitap keyfi

Ah bu işte bu keyfe doyum olmaz. Dışarda kar taneler, lapa lapa düşerken o camın kenarında dışarıdaki sessizliği dinlemek, o sessizliğe kitap okuyarak eşlik etmek. Ne muhteşem! Aynı keyfi yağmur yağarken de yapabilirsiniz. Okunacak kitap listelerinizi hazır etseniz iyi olur.

  • Salebin tam zamanı

Bazı içecekler vardır ki, adı-kokusu duyulunca hemen kış geldi dersiniz, mevsimini çağrıştırır size. İşte salep tam da onlardan biri. Kış bitmeden mutlaka bu keyfi yaşayın.

  • El emeği sıcacık örgüler

Karlı kış günlerini hobilerinize ayırmak ister misiniz? İşte bu mevsimde yapılacak en güzel hobilerden biri de örgü örmek. Özellikle de atkı örmek hemen hemen herkesin kolaylıkla ve büyük bir keyifle yapabileceği hobilerin başında geliyor.

  • Kayak mevsimi

E kış mevsimi gelip de kayaktan söz etmemek olur mu? Ülkemizin dört bir tarafında kayak yapılabilecek tesisler mevcut, siz hangisinde kayacağınıza karar verin. Ya da çocukken en sevdiğimiz yokuştan aşağı kaymak. Ne güzel günlerdi değil mi? Bu kış çocukluğunuza dönmeye ne dersiniz?

  • Soba sıcağı-şömine romantizmi

Şöyle sıcacık sobanın başında kıvrılıp yatmak sizin de hayaliniz değil mi? Şömine başında biraz romantizm yaşamak..

  • Dumanı üstünde kestane kebap

Kış demek kestane kebap, kestane kebap kış demek. Dumanı üstünde sıcacık kestane kebaplar, ister hazır alın ister sobanın başında kendiniz yapın o mis gibi kokuyu alın.

  • Mevsim meyveleri mevsiminde güzel

Her meyveyi kendi mevsiminde yemek sizce de çok güzel değil mi. Hem sağlıklı hem keyifli. Kış gelse de mandalinalar, portakallar çıksın, ayvalar çıksın diye beklemiyor musunuz?

Her ne yapıyorsanız yapın ama karı doyasıya yaşayın. İster çocuklar gibi ister kendiniz gibi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir