Korona Döneminden Sonra Tatil Nasıl Yapılmalı?

Tüm dünyanın mücadele ettiği, binlerce can kaybına neden olan koronavirüs salgını bazı ülkelerde yayılımını azaltmaya başladı. Virüsün izole edilmesi için vatandaşlar aylarca evlere kapandı. Sokağa çıkma yasakları uygulandı. Birçok iş kolu üretimine, çalışmasına ara verdi.

Maddi manevi her açıdan küçükten büyüğe her yaştan insanı etkileyen koronavirüsün kontrol altına alınmasıyla hayat normalleşmeye başladı. Önümüzdeki dönemin yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle insanarın aklına hep şu soru gelmeye başladı. Eskisi gibi tatil yapabilecek miyiz? Bu yaz tatil olacak mı? Bu yıl elbette tatil anlayışı da eskiye göre farklı olacak. Tedbirlerin devam ettiği,normal hayata hemen geçilmediği bir dönem olacağı için  tatil süreci de farklı olacak. Buna göre bütün tatil işletmecileri planlamalarını bu döneme göre ayarlamaya ve önlemlerini almaya başladı. Tedbirlere uyulduğu sürece tatil yapmakta bir sakınca olmayacak. İşte bu dönemde tatil yapacakların dikkat etmesi gerekenler :

1) Koronavirüs önlem çantası hazırlayın.  Bu çantada tatil süreniz boyunca size yetecek kadar maske, eldiven, kolonya, el dezenfektanı ve sabun bulundurun.

2) Sık sık değiştirmek için yeterli miktarda el yüz havlusu ve plaj havlusu alın. Özellikle plaj havlusunu günlük kullanın.

3)2020 yaz tatilinizi yurt dışında değil yurt içinde planlayın.  Yurt içinde de bütün önlem ve tedbirleri alarak planlama yapın ve bu planlama çerçevesine uyan yerleri tercih edin.

4) Bu yıl otel, pansiyon gibi ve daha çok tercih edilen tatil beldelerinin yerine daha sakin yerleri tercih edin. Mümkünse kendi yazlığınız veya kiralık yazlık, köy gibi alanlara yönelin.

5) Ortak kullanım alanlarına mümkün olduğunca az gidin ve gittiğinizde mutlaka kurallara uyun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir