Kışlık dolabınızı bu 11 parça ile yenileyin

Eylül yağmurlarıyla birlikte soğuklarda başladı. Yazı iyice geride bıraktığımız günlere girdik. Evlerdeki yaz temizliğinin yerini kışa hazırlık temizliği aldı. Yazlıklar dolapların arkasına kışlıklar ise meydan acıkmaya başladı. Hırkalar, yağmurluklar, atkılar, bereler, botlar alınmaya başlandı. Kat kat giyinmeyi sevenlerin mevsimi geldi çattı. Kışın elinizin altında mutlaka bulundurmanız gereken, kışlık dolabınızın olmazsa olmaz parçalarını yerine koymanın vakti geldi.

İşte kış gardırobunda olması gerekenler:

1)  Şal
Kışın gardıropta olması gerekenler listesinde ilk sırada şal geliyor. Hırkaların, gömleklerin, paltoların üzerine alacağınız güzel bir şal size tam bir kış havası katacak ve bu soğuk günlerde sıcak bir görüntü vereceksiniz. Koyu hırka ve paltoların üzerine daha açık, canlı renklerde şal kullanırken gri, bej gibi tonlardaki hırka ve paltolarınızın üzerine hafif koyu tonlarda karışık desenli şalları tercih etmelisiniz. Şalın ve diğer kıyafetin renkleri birbirine yakın olmamalı, birbirlerini kapatmamalıdır.

2)  Siyah Kap
Her mevsimin kurtarıcı rengi siyah yine karşımızda. Önceden planlanmış veya aniden gelişen durumlarda dışarıya çıkarken hiç düşünmeden üzerinize alabileceğiniz parça siyah paltolardır. Gardırobunuzda bulunması gereken bu parça sizin kurtarıcınız olacaktır.

3)  Atkı-Bere-Eldiven Takımı
Her kadının dolabında olması gerekenler arasında atkı-bere-eldiven üçlüsü her zaman vardır. Bu üçlüyü takım olarak almasanız bile birbirinden ayrı parçalar olarak da alabilirsiniz. Ve mutlaka gardırobunuzda ve dışarıya çıkarken üzerinizde veya çantanızda olmalıdır.

4)  Yağmurluk
Mevsim geçişlerinde her kadın bir yağmurluğa ihtiyaç duyar. Bu dönemlerin en önemli parçası yağmurluktur. Sonbaharda özellikle de eylül yağmurlarına karşı kendiniz siz de yağmurluk ile koruyun.

5) Su geçirmez bot
Kışın insanlar en çok yaklardan üşürler. Hasta olmamak için ayakların sıcak ve kuru tutulması çok önemlidir. Bol yağmur sularına karşı su geçirmez botlar sizin imdadınıza yetişecektir. Kışın da sıcacık ayaklara sahip olmak için gardırobunuzda bota yer açın.

6) Siyah çanta
Siyah çantalar kadınların vazgeçilmezi arasındadır. Siyah çantaların hem kurtarıcı hem de tamamlayıcı özelliği bulunur. Sokaklarda, ofiste kış stilinize şıklık katmak isterseniz mutlaka siyah çanta kullanın.

7) Bordo Hırka
Bordo renk cesaretin rengi olarak bilinir. Herkes siyah ve lacivert hırkaları tercih ederken siz bordo hırkaları tercih edin ve farkınızı ortaya koyun. Siyah Jean pantolonların üzerine beyaz gömleklerin üzerine bordo hırkalar çok yakışır. Kışın sıcacık tutacak hırkanızı bordo tercih edin.

8)  Siyah Yelek
Günü kurtaracak parçalardan biri de siyah yelektir. Ofis çalışanlarına yakıştığı gibi her meslek grubundaki insanlara da çok yakışır. Beyaz gömleklerin üzerine rahatlıkla kombinlenebilir.

9) Siyah Elbise:
Yaz bitti diye gece gezmelerine son mu vereceksiniz? Elbette hayır. Kış gecelerinde şıklığınızı konuşturmak istiyorsanız siyah elbiseleri tercih edin. İş yemeklerinde, davetlerde, düğünlerde ve gece gezmelerinde şık siyah elbiseniz ile kendinizi gösterin.

10)  Salaş panço:
Kışın en güzel yanlarından biri de salaş, asimetrik kesimli pançolardır. Pançoları, gömleklerinizin ve düz tişörtlerinizin üzerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kışın geldiğini hem hissetmek hem de hissettirmek itiyorsanız pançolara merhaba deyin.

11)  Şık külotlu çorap
Siz de yaz kış mini eteklerden, mini boy elbiselerden vazgeçemeyenlerden misiniz? Eğer öyleyse bu kış dolabınızda külotlu çoraplara oldukça yer verin. Soğuk kış günlerini canlandırmak, renklendirmek, sıcacık hale getirmek istiyorsanız renkli külotlu çorapları tercih edin. Şıklığınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız mutlaka siyah bir külotlu çorap kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir