İstanbul’da Yabancı Dil Eğitiminin En İyi Olduğu Liseler

Aileler ve öğrenciler artık yabancı dili lise döneminden itibaren önemsemeye başladılar. Aileler yabancı dil eğitimi için çocuklarını yurt dışına gönderirlerdi. Daha lise döneminde aileden uzakta bir yurt hayatında yaşamak hem çocuklar için hem de aileler için zor olmaktadır. Yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin artık yurt dışına çıkmalarına gerek kalmadı. Türkiye’de birçok ilde yabancı dil eğitimi veren liseler var. Yabancı dil eğitimi bulunan en çok lise İstanbul’da mevcut. Artık yabancı dil eğitimi almak çok kolay. İşte İstanbul’da yabancı dil eğitimi veren liseler:

  • Robert Koleji

Yabancı dil eğitimi denildiği zaman akla ilk gelen liselerden biri Robert Kolejidir. Eğitim dili İngilizcedir. İstanbul’da İngilizce eğitim veren özel liseler sıralamasında ilk sırada gelmektedir.

  • TED Kolejleri

Yabancı dil eğitiminde en iyi olan liselerden biri TED Kolejidir.

  • Arel Anadolu Lisesi

İngilizce hazırlık sınıfı bulunan Arel Anadolu Lisesi özel lise kategorisine girmektedir. 9. sınıftan itibaren Matematik ve Fen grubu dersleri İngilizce olarak verilmektedir. Böylece eğitim dili İngilizce olan liseler arasında girmiştir.

  • Pierre Loti Fransız Lisesi

İstanbul’da, Tarabya ve Beyoğlu’nda şubesi bulunan Pierre Loti Fransız Lisesi, anaokulundan liseye kadar yabancı dilde eğitim vermektedir. Yabancı dil eğitiminde bilinen en iyi okullardan biridir. Eğitim dili lisenin de adından anlaşılacağı gibi Fransızcadır.

  • Özel Alman Lisesi

İstanbul, Beyoğlu’nda bulunan Alman Lisesi, bir yıl hazırlık sınıfı vererek lise eğitimine başlamaktadır. Lisede Almanca eğitim verilmektedir.

  • Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan lisenin bir yıl hazırlık sınıfı vardır. Toplamda 5 yıl lise eğitimi görülmektedir. Eğitim dili İtalyanca olup, İngilizce ve İspanyolca dersleri de verilmektedir.

  • İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi

İstanbul’da Kadıköy’de bulunmaktadır. En meşhur yabancı dil eğitimi veren liselerden biridir. Eğitim dili Fransızcadır. İngilizce dersleri de verilmektedir. İstanbul yabancı okullar listesi arasında yer almaktadır.

  • Notre Dame De Sion Fransız Lisesi

İstanbul’da Harbiye’de bulunmaktadır. Eğitim dili Fransızca olup İngilizce dersler de verilmektedir. Eğitim yılı, 1 yıllık hazırlık ile birlikte 4 yıldır.

  • Saint Benoit Fransız Lisesi

Karaköy’de bulunan lisenin eğitim dili Fransızcadır. 1 yıl hazırlık sınıfı bulunmaktadır. İngilizce ve İspanyolca dersleri de verilmektedir.

Paylaş
123456

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.