İnstagram’dan nasıl para kazanılır?

İnstagram’dan nasıl para kazanılır? İnstagram’dan para kazanma yolları

Son yılların popüler sosyal medya uygulaması İnstagram gittikçe farklı amaçlar için kullanılmaya başlandı. İlk başlarda gün içindeki fotoğrafları takipçileriyle paylaşma imkanı veren İnstagram’da artık birçok işlev yapılır hale geldi. Gittikçe gelişen İnstagram uygulamasında yeni trend para kazanmak. İnstagram üzerinden para kazanmak neredeyse her kullanıcının hayali oldu. İnstagram üzerinden fenomen olanlar, belirli alanlara yönelik yaptığı paylaşımlarla çevresini genişletenlerden bu durumdan faydalanarak yeni girişimlere kapı açmaya başladılar. İnstagram insanların sesini duyurma yeri oldu.

İnstagramdan para kazanma yolları da gittikçe çeşitlenmektedir. Kişiler gerek uzmanca gerekse amatörce para kazanma yollarını artık kendileri de keşfetmeye başladılar.

 • Kendi sayfanızda başka İnstagram kullanıcılarını takipçilerinize önererek az da olsa para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız ücret sizin takipçi sayınızın çokluğuna, içeriklerinizin kalitesine ve paylaşımlarınıza yönelik geri dönüşlere bağlıdır. Ne kadar iyi bir İnstagram kullanıcısı iseniz ve ne kadar çok aktif takipçiniz varsa o yönde para kazanabilirsiniz.
 • İnstagramda para kazanmak için aktif, etkin takipçi sayınız çok önemlidir. Bu yüzden İnstagramda reklam yaparak para kazanma yolunun olmazsa olmazı aktif takipçi sayınızdır. Takipçilerinizle ne kadar etkileşimde bulunuyorsanız bu durum sizin avantajınıza olur.
 • İnstagram hesabınızın belirli bir alana yönelik olması İnstagram üzerinden para kazanmak için önemlidir. Örneğin sadece yemek fotoğrafları paylaşıyorsanız veya sadece gezilecek yerlerin, mekanların fotoğrafını paylaşıyorsanız o yönde reklamlar alma şansınız yüksek demektir. Hesabınızın hedef kitlesine göre reklam teklifi gelecektir.
 • İnstagram para veriyor mu? İnstagramı siz para veren bir uygulamaya dönüştürebilirsiniz. Yani şöyle düşünün. İnstagram da bir blogdur. Bu yüzden bir gezi bloğuna sahip iseniz size otellerden, turistik mekanlardan reklam teklifleri gelebilir. Yemek bloğu ise size mutfak ürünleri üzerinden, baharatlar, gıda markaları üzerinden teklifler gelecektir. Bu sebeple İnstagramdan para kazanmak istiyorsanız alanınızı belirleyip ona yönelik paylaşımlar yapmalısınız.
 • Kişisel olarak popüler bir İnstagram fenemoni olursanız bu sefer size her kanaldan reklam gelebilir. Yani ayakkabı, giyim, makyaj, kuaförler, çanta gibi reklam teklifleri alabilirsiniz.
 • İnstagramda kaç takipçi para kazanır? Bu sorunun cevabını şöyle yanıtlayabiliriz. İnstagramda popüler olmayı başardığınız taktirde artan takipçi sayınızla beraber reklam teklifleri alabilirsiniz. Örneğin bir doktor ile birlikte kısa bir video çekerek veya fotoğraf çekinerek bunu hesabınızda paylaşabilirsiniz. Veya iyi bir aşçı da olabilir. Böylece doktorun, aşçının reklamını yapmış olursunuz.
 • İnstagramda işletmecisi olduğunuz bir mağazanın ürünlerini satışa sunabilirsiniz. Ürünlerinizi burada tanıtabilirsiniz.
 • El örgüsü, butik pasta, takı gibi işler yapan kişilere ulaşıp takipçi sayınız fazla olduğu için onların işlerini kendi sayfanızda satışa sunabilirsiniz. Buradan da komisyonunuzu alırsınız. Bu da bir başka instagramdan para kazanma yolu.
 • Freelance çalışma ortamı gibi düşünün ve becerileriniz burada pazarlayın. Yani web tasarım uzmanı iseniz yaptığınız siteleri, grafik tasarımcısıysanız tasarımlarınızı, ressamsanız resimlerinizi, mimarsanız proje ve çizimlerinizi, estetik cerrahsanız ameliyatlarınızı gibi gibi işlerinizden örnekler paylaşarak kişilerin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bir kozmetik markasının yüzü olarak instagramda makyaj malzemelerini tanıtabilirsiniz. Bizzat yüzünüzde uyguladığınız makyaj malzemeleri ile para kazanabilirsiniz. Böylece İnstagramdan para kazanmak sizin için de kolaylaşabilir.
 • Mankenlik yaparak da para kazanabilirsiniz. Mağazaların instagram adresleri için ayakkabı mankeni, elbise-giyim mankeni olabilirsiniz.

Siz de girişimci ruhunuzu, yaratıcılığınızı konuşturarak bu maddeleri çoğaltabilir, kendi para kazanma yolunuzu bulabilirsiniz.

Paylaş
123456

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.