Instagram profil resmi nasıl büyütülür?

İnstagramda gezinirken güzel bir manzara resmi gördünüz veya tatlı bir kedi ya da gözleri kamaştıran bir otomobil o da ne arkadaşınız evlenmiş ve beyazlar içindeki fotoğrafını yüklemiş. Detayları göremiyor musunuz? Yani yakınlaştıramıyor musunuz? 2 defa üstüne tıkladık yakınlaşmadı sadece beğenmiş olduk. Peki, 2 parmağımızla tutup büyütme hareketini yapalım. Yine mi olmadı? O zaman anlatmaya başlayalım. İnstagramdaki fotoğrafları büyütmek için 2 çeşit yola başvurabiliriz. Bu 2 çeşit yol olmasının sebebi Android ve IOS işletim sistemlerinin ayrı ayrı seçenekleri olmasıdır.

Aşağıda her 2 sistemden de nasıl ayarlar yapacağımız sırasıyla verilmiştir.

Android İşletim Sistemi İçin Ayarlar;

1 – ) Ayarlar seçilir,

2 – ) Erişile birlik seçilir,

3 – ) Görme seçilir,

4 – ) Büyütme Hareketleri seçilir,

5 – ) Açık hale getirilir.

IOS İşletim Sistemi İçin Ayarlar (Iphone) ;

1 – ) Ayarlar seçilir,

2 – ) Erişile birlik seçilir,

3 – ) Görme seçilir,

4 – ) Büyütme Hareketleri seçilir,

5 – ) Açık hale getirilir.

6 – ) Ekranın altındaki seçenekle Maksimum Büyütme Seviyesini belirleyebilirsiniz.

Büyütme hareketleri etkinleştirildiğinde, aşağıdaki yöntemleri kullanarak büyütme, yatay kaydırma ve yakınlaştırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz:

  • Ekrana üç kez hafifçe dokunarak yakınlaştırın veya uzaklaştırın.
  • Ardından, görüntü yakınlaştırıldığında: İki veya daha fazla parmağınızı ekran üzerinde sürükleyerek yatay kaydırabilirsiniz.
  • İki veya daha fazla parmağınızı birleştirerek veya parmaklarınızı birbirinden ayırarak yakınlaştırma düzeyini ayarlayabilirsiniz.
  • Not: Görüntü yakınlaştırıldığında bir uygulamaya girer veya bir uygulamadan çıkarsanız görüntü otomatik olarak uzaklaştırılır. Görüntüyü tekrar yakınlaştırmak için üç kez hafifçe dokunmanız yeterli olur.
  • Üç kez hafifçe dokunup parmağınızı basılı tutarak parmağınızın altındaki öğeyi geçici olarak büyütün.
  • Bu büyütülmüş durumdayken: Parmağınızı sürükleyerek ekranın farklı bölümlerini keşfedebilirsiniz. Parmağınızı kaldırarak önceki duruma geri dönebilirsiniz. Bu yazımızda instagram profil resmi nasıl büyütülür sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Not: Büyütme için üç kez hafifçe dokunma, klavye ve gezinme çubuğu dışında her yerde çalışır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir