İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından olan instagramı hemen hemen hepimiz duymuşuzdur. İnstagrama ilk baktığımız da kısa süreli videolar ve bol bol resimler görürüz. İnstagram bize çeşitli güzel anılarımızı ya da herhangi bir zamanda paylaşmak istediğimiz bir fotoğrafımızı videomuzu paylaşmaya yarar. Bu paylaşımının ardından takipçilerimiz bu paylaştığımızı görür eğer fotoğraf ise beğenip yorum atabilir eğer video ise beğenme yerine görüntülenme sayısı olarak değerlendirilir.

İnstagram Hesabı Kapatma

Her sosyal medya platformunda da yaşadığımız bazı sorunları buradan da yaşayabiliriz örneğin taciz, küfür, uygunsuz görüntüler gibi durumlarla karşılaşabiliriz bunları engelleyebildiğinizi hatırlatmak isteriz. Tabi seçim yine de sizin böyle bir durumla ve ya sadece sıkıldığınızdan dolayı hesabınızı komple kapatmak isteyebilirsiniz.  Bu makalede instagram hesabının nasıl komple kapatılacağından ve bilinmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.  İlk olarak kapatmak istediğiniz instagram hesabınıza erişebilmeniz gerektiğini hatırlatırız. Bunun yanında bilmeniz gerekenler arasında verilerinizin silme işleminin ardından komple silineceğini,  kalıcı olarak silindiğin de bir daha hesabınızın geri gelmeyeceğini,  yeni bir instagram hesabı açtığınızda sildiğiniz hesaptaki kullanıcı adını kullanamayacağınızı hatırlatmak isteriz.

İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silmek veya Geçici Olarak Dondurmak

Silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle bir bilgisayardan instagramın resmi sitesine girmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi mobil cihazınızdaki instagram uygulamasından hesabınızı silme seçeneği bulunmayışındandır.  İşleme kullanıcı adımız ve şifremizi sisteme girerek devam ediyoruz.  Ardından profili düzenle kısmına gelip hesap silme bağlantısına tıklayıp buradan hesabını neden siliyorsun sorusunu cevapladıktan sonra aşağıdaki ilgili boşlukları da doldurduktan sonra hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Tabi 30 gün içerisinde giriş yapmak isterseniz tekrar açılabildiğinizi de hatırlatmak isteriz. İnstagram hesabımızı sadece kalıcı olarak değil geçici olaraktan silebiliriz bunu yapmanın yolu da neredeyse kalıcı silmekle aynıdır aynı yolları takip ederseniz göreceksinizdir.  Ve son olarak hatırlatmak isteriz ki sosyal medya hesaplarınızı kalıcı olarak silmeden bir kez daha düşününüz veya geçici olarak dondurun. Çünkü daha sonra çok geç olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir