Doğanın kucağına kaçış, Belgrad Ormanı

Hafta sonlarınızı doğayla iç içe bir yerde yürüyüş yaparak geçirmek istiyorsanız yolunuzu İstanbul’un can damarları olan Belgrad ormanına çevirebilirsiniz. Belgrad ormanı İstanbul’da yürüyüş yapmak için tercih edilecek en güzel rotalardan biridir. Şehirden uzaklaşıp kendinizi ormanın içinde bulduğunuz zaman daha önce yaşamadığınız harika anlara şahit olacaksınız. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Belgrad’a vardığınızda havanın ne kadar temiz, gökyüzünün ne kadar mavi ve güzel olduğunu göreceksiniz. Derin derin nefes alıp oksijenle tanışacaksınız. Dökülen yaprakların arasında toprağın üzerine basmanın keyfine doyamayacaksınız.

Belgrad ormanında 8-10 kilometrelik yürüyüşler yapabilirsiniz. Merak etmeyin yorulmuyorsunuz. Aksine yolunuzu daha da uzatabilirsiniz. Doğanın kalbinde insan yorulmuyor. Eğer mantar sevenlerdenseniz çok şanslısınız. Çünkü orman içinde yürüyüş yaparken birçok mantar türüne denk gelebilirsiniz. Küçük, büyük ve farklı renklerde mantarlar görmek mümkün.

Belgrad ormanında bulunan göl ise size ayrı bir keyif verecek. Bu gölün kenarına varıp dinlenebilirsiniz. Hatta burada kamp yapmak bile çok güzel olacaktır. Böyle bir ortamda doğanın kalbinde bir iki gün kamp kurmak inanın size çok iyi gelecek. Geri döndüğünüzde bir daha gelmenin hayalini kuracak ve yeni planlar yaparak gün sayacaksınız. O günü iple çekeceksiniz.

Belgrad ormanında ata binmek de mümkün. Belli mesafedeki yürüyüş yolu için 10 TL ödeyerek bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Belgrad ormanında arkadaşlarınızla birlikte spor yapmak, voleybol oynamak, piknik yapmak, çayın tadına semaverde bakmak size hiç olmadığınız kadar iyi gelecektir.

Belgrad ormanı size fotoğraflayabileceğiniz birçok güzellik sunuyor. Eğer mevsim sonbaharsa dökülen, sararan, birçok farklı renge dönüşen ağaç fotoğrafları, ağaçların kendisi, orman kenarındaki göl, birbirinden güzel mantarlar, insan dostu atlar size bol fotoğraf karesi oluşturacaktır.

İstanbul’un gittikçe yapılaşan yerlerine Belgrad da eklenmeden bir an önce gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir