Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Clash Royale son dönemlerde mobil cihazlarda en çok tercih edilen oyunlardan biri olmuştur. Oldukça heyecanlı ve sürükleyici olan Clash Royale kart bazlı bir strateji oyunudur. Oyuncularını kendine bağlayan favori oyunlardan biri olarak Youtube kanalları da ilgi görmektedir. Oyunlarını dünya üzerinde her gün 100 milyon kişinin oynadığı Süpercell firması tarafından geliştirilen Clash Royale’i oynamanın daha rahat olması ve video çekiminin daha kolay gerçekleşmesi gibi nedenler oyuncular tarafından bilgisayarda oynanabilme talebini ortaya çıkarmıştır. Mobil cihazlar için geliştirilen oyunun bu kadar rağbet görmesi, bilgisayarda oynama talebini karşılayacak arzı da beraberinde getirmiştir.

Clash Royale Bilgisayara İndirme

Clash Royal oyununu bilgisayarda oynayabilmeniz için olmazsa olmaz program Bluestacks’tir. Öncelikle Bluestacks’in orijinal web sayfasına girmelisiniz. Sayfanın Türkçe dil seçeneği bulunmadığından İngilizce seçeneğini kullanmak durumundasınız. Download sekmesini tıklayarak programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Programın kurulum dosyaları indirildikten sonra, bilgisayarın indirilen bölümünde bulunan kurulum dosyasına çift tıklayarak oyunun kurulumunu yapabilirsiniz. Program simgesi masa üstünde ya da başlat menüsünde belirecektir.

Clash Royale Bilgisayarda Oynama

Programı çift tıklayarak açtıktan sonra açılan program ekranında Google oturumu açmanız gerekmektedir. Google hesabı girilip onaylandıktan sonra, Google Playstore’a girip  Clash Royale oyununu  aynen bir mobil cihaza indirir gibi bilgisayarınıza indirme işlemini başlatırsınız. İndirme işleminin bitmesinin ardından oyun Bluestacks programının içine otomatik olarak kurulur. Masaüstü ya da başlat menüsünde bulunan Bluestacks simgesini tıklayarak programı istediğiniz zaman açabilirsiniz. Program ekranında Clash Royale’i açarak akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde oynamaya doyamadığınız Clash Royale keyfini bilgisayarınıza taşımış olursunuz. Bilgisayarınızda Clash Royale oynarken çok daha kaliteli ekran görüntüleri alabilir, sosyal medya gruplarında bu görüntüleri paylaşabilirsiniz. Oyun videolarını da bilgisayarda oynarken daha rahat çekebilir ve Youtube kanallarında rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

 

Paylaş
123456

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.