Ara Tatil İçin Etkinlik Önerileri

Çocukların heyecanla beklediği ara tatil bugün başladı. Bu sene ilk defa uygulanan ara tatil 18 – 22 Kasım arasında 1 hafta olarak gerçekleşecek. Okullar ne zaman açılacak? Bir haftalık ara tatilin ardından okullar 25 Kasım Pazartesi günü yeniden açılacak.  Bu bir haftalık süreyi öğrencilerin verimli geçirebilmeleri, dinlenip yeni döneme motive olmaları için çok önemli. Peki ara tatilde neler yapmalı, ara tatil nasıl geçmeli?

Eğlenceyi hak etttiler

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler, yoğun dersler, ödevler ile yoruldular. Şimdi dinlenme vakti. Çocukların en çok sevdiği şeylerin başında şüphesiz eğlence geliyor. Bunun için bowling, tiyatro, sinema onlar için güzel bir seçenek olur. Onları gitmek istedikleri tiyatroya veya filme götürebilir bir günü böyle geçirebilirsiniz.

Sonbaharın tadını çıkarsıınlar

Yılın en güzel mevsimlerinden biri olan sonbahar, eskiden öğrencilerin her zaman okul dönemlerinde geçtiği için çocuklar sonbaharın tadını yeteri kadar çıkaramıyor, sonbaharı yaşayamıyorlardı. Ama şimdi onların iyi bir fırsat var. Havaların gayet güzel olduğu şu günlerde bir tabiat parkına, ormana gidebilir sonbaharın renklerini, güzelliğini yaşamalarına fırsat verebilirsiniz.

Yakın mesafe rota iyi gelir

Bir haftalık ara tatili değerlendirmenin bir diğer yolu da kısa bir seyahate çıkmaktır. Siz de bulunduğunuz şehre yakın bir ile gidebilir küçük bir tatil yapabilirsiniz. Örneğin, İstanbul’da iseniz Bursa, Kocaeli veya Sakarya en iyi seçeneklerden biridir. Bursa’da Cumalıkızık Köyü’nü ziyaret edebilir, Kocaeli’de Ormanya’yı gezebilir, Sakarya’da Sapanca ve Maşukiye’de güzel bir gün geçirebilirsiniz. Şile ve Ağva’da konaklayabilirsiniz.

Kamp deneyimine ne dersiniz?

Sonbaharda ailecek kamp yapmak en keyifli aktivitelerden biridir. Doğayla iç içe geçireceğiniz bir tatil çocukların yeniden enerji toplamasına, motive olmasına yardımcı olacaktır. Ateş yakmak, balık tutmak, sabah güneşin doğuşunu izlemek ve güneşi batırmak en keyifli anlardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir