5 Adımda Ofis Stili Yaratmanın Yolları!

İşe giderken ne giyeceğinize karar veremiyor, stilinizi bir türlü belirleyemiyor musunuz? O zaman bu yazımıza bakmanız sizin için faydalı olabilir. Bu yazımızda iş kadını kıyafet kombinleri ile ilgili bazı önerilerimiz var.

Ten renginizi bulun

Hala hangi ten rengine sahip olduğunuzu bilmiyor musunuz? Esmer, kumral, sarışın? İşe önce bunu belirleyerek başlayın. Çünkü bundan sonraki her şey bunun üzerine kurgulanacak. Ofis stili yaratmanın yolu kendinizi tanımaktan geçiyor.

Renklerinizi belirleyin

Farklı renkler kullanmayı seviyor ama işe giderken kararsız kalıyor ve birbirine uyduramıyorsanız iş renkleriniz belli olsun. İş hayatında kullanacağınız en uygun renkleri belirleyin ve işinizi kolaylaştırın.

Ofis makyajı ayrıdır

Makyaj yapmayı çok seviyor olabilirsiniz ama iş hayatında makyaj sınırlıdır. İşe giderken bir partiye gidiyormuş gibi makyaj yapmaktan sakının. Sizi solgun göstermeyen, biraz canlılık katan renkleri tercih edebilirsiniz. Mat renkler, mat rujlar sizin her daim kurtarıcınız olabilir.

Bedeninizle barışın

Kilolu, çok zayıf, kısa boylu veya çok uzun boylu olabilirsiniz. Herkese göre kıyafet aranıldığı zaman bulunuyor. Giydiğinizin üzerinize yakışmadığını düşünüyorsanız sorun sizin bedeninizde değil seçiminizde. Gardırobunuzda ofis kıyafetleri bölümünüzün olması hazırlanmanızı hızlandıracaktır.

Hem kısa olup hem de uzun saç kullanıyorsanız bundan vazgeçin. Kısa saç boyunuzu daha uzun gösterir. Kiloluysanız ve büyük çanta kullanıyorsanız bu sizi daha büyük gösterebilir. Uzun küçük çantalar kullanmak sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Basenleriniz var ve siz renkli pantolonlar giyiyorsanız artık bu seçimi değiştirmelisiniz. Siyah renkler sizi her zaman daha ince gösterecek ve basenlerinizi saklamanıza yardımcı olacak.

Aksesuar stilinizi tamamlar

Ofis stilinizin son dokunuşu aksesuarlarla tamamlanacak. Kıyafetinizin rengine uygun bir kol saati, güneş gözlüğü, küçük veya sade küpeler, ince bileklikler ve en önemlisi çanta sizin stilinizi ortaya çıkaracak.

Eğer gömlek giydiyseniz bir kol saati takmanız, kısa kollu bir tişört veya elbise giydiyseniz ince bileklikler tercihleriniz arasında olmalı. Saçlarınız dağınık iken halka küpler, saçlarınız toplu iken küçük top küpeler veya yine halka küpeler tamamlayıcı aksesuarlarınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir