24 Kasım Öğretmenler Günü için hediye önerileri

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanır. İlkokuldan liseye kadar hatta bazen üniversite öğrencileri bile çok sayıp sevdiği hocalarının Öğretmenler Gününü kutlarlar. Bu yazımızda sizlere öğretmenler günü hediye önerileri vermek istedik. Hemen herkesin aldığı gömlek, kazak, kravat, şal vb. gibi klasikleşmiş hediyelerden bahsetmek yerine biraz daha farklılaştırmak istedik. Öğretmenler Günü hangi gün sorusunun cevabı ise 24 Kasım 2019 Pazar gününe denk gelmektedir.

* İsim yazılı pilot kalem

Bir öğretmene ne alınır diye düşündüğümüzde ilk akla gelenlerden biri kalemdir. Elbette normal bir kalem de öğretmenler için büyük bir mutluluktur ancak sizler hediyenizi biraz daha özenli hale getirmek biraz daha farklılaştırmak isterseniz bu fikir tam size göre olabilir. Birçok internet sitesinde mevcut olan isimli pilot kalem modellerinden siz de bir tane öğretmeniniz için seçebilir ve adını yazdırabilirsiniz.

* Çiçek

Bu çiçek öyle sıradan çiçeklerden değil. Öğretmenler günü hediyesi el yapımı ne olabilir diye düşünürsek bu öyle bir hediye seçeneği olabilir. Bu biraz daha ince düşünceli, duygusal arkadaşların tercihi olabilecek bir hediye türü. Önerimiz şöyle; küçük bir saksıya istediğiniz bir çiçeğin tohumunu ekip onu evde çimlendirdikten sonra öğretmenler gününde hediye edebilirsiniz. Kendi ellerinizle ektiğiniz yaşayan bir hediye niteliği taşıyacaktır. Siz de bunu öğretmenler günü hediye fikirleri arasında değerlendirebilirsiniz.

* Kitap
Daha önceden edindiğiniz bilgiler doğrultusunda öğretmeninizin sevdiği, okumak istediği bir kitabı ona hediye edebilirsiniz. Böylece öğretmeniniz için de anlamlı bir hediye olacaktır.

* Kol Düğmesi

Erkek öğretmene ne hediye alınır diye düşünürsek kol düğmeleri buna çok güzel bir örnek olabilir. Normal bir model alabileceğiniz gibi öğretmeninizin baş harflerinin bulunduğu bir kol düğmesi de alabilirsiniz.

* Söz dosyası

Biraz dikkatinizle birlikte öğretmeninizin en çok kullandığı kelime ve sözleri not ederek güzel bir çalışmayla hediye edebilirsiniz. Yaratıcı öğretmenler günü hediyeleri ne olabilir diye düşünüyorsanız bu bir seçenek olabilir.

* Resim Çerçevesi

Dönem içinde öğretmeninizle birlikte çektirdiğiniz bir fotoğrafınızı çerçeveletip ona hediye edebilirsiniz. Böylece kalıcı, daima hatırlayacağı bir hediye olmuş olur.

* Şiir

Biraz edebiyata, şiire ilginiz varsa öğretmeniniz için şiir yazabilirsiniz. İnce düşünülmüş, duygusal bir hediye olacağından şüpheniz olmasın. Öğretmenler günü hediyesi kadın öğretmenleriniz için bu güzel bir seçenek olabilir.

Bonus: Öğretmeninizin ilgi alanını bilin

Öğretmenlerinize hediye almak konusunda en yararlı olacak nokta işte burası. Hediye alacağınız öğretmenin ilgi alanlarını biliyorsanız bu alana yönelik bir hediye seçiminde bulunabilirsiniz. Bu size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Nasıl mı? Şöyle ki, örneğin öğretmeniniz kitap okumayı çok seviyor ise ona kitap hediye edebilirsiniz. Yazı yazmayı, şiir yazmayı seven bir kişiyse ona şık bir defter hediye edebilirsiniz. İçine güzel bir not düşerek.

Öğretmeninizin satranca ilgisi olabilir. O zaman yapacağınız şey ona güzel bir satranç takımı hediye etmektir. Bu öğretmenler gününü kutlamanın yanı sıra ona olan sevginizi de göstermiş olur. Özenerek, düşünceli bir hediye tercihi olmuş olur. İşte siz de öğretmeninizin ilgi alanına göre bunları değerlendirebilir, kendi hediyenizi bulabilirsiniz.

Eski zamanlarda öğretmenlere kalemler, selpaklar, mektuplar hediye edilirdi. Siz de biraz maziyi hatırlatmak isterseniz böyle küçük ama değerli hediyeler alabilirsiniz.

Bütün bunların yanı sıra şunu da unutmamak gerekir ki, öğretmenler günü deyince illa ki hediye şart diye bir şey yoktur. onlara güzel bir söz, güzel kır çiçeği, güzel bir karşılama bile yetecek ve onları mutlu edecektir. Biz burada hediye almak isteyip ama ne alacağına karar veremeyen öğrenciler için bir derleme yapmak istedik. Öğretmenler günü hediyesi için karar vermelerine yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir