20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

15-20 yaş sokağa çıkma izni ne zaman? Gençler sokağa hangi gün çıkacak? 65 yaş üstü sokağa çıkış izni ne zaman?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Sokağa çıkma izni hangi gün?

3 Nisandan itibaren 20 yaş altı gençler için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Daha sonra 4 Mayısta yapılan yeni düzenleme ile 14 yaşına kadar olan çocuklar çarşamba günleri 11.00 ile 15.00 saatleri arasında gerekli tedbirleri alarak dışarı çıkabilecek. 15-20 yaş grubundaki gençler ise cuma günleri 11.00 ile 15.00 saatleri arasında gerekli tedbirleri alarak dışarı çıkabilecek.

15-20 yaş arası gençler ne zaman sokağa çıkacak? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman sona erecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü için son dakika açıklaması!

Bayram sonrası sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı ancak bu durum 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için geçerli değil.  Bakan Koca’nın açıklaması şöyle : [su_highlight]”Dün gece itibarıyla sokağa çıkma kısıtı kalktı. Bu uygulama şu an için 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizi içeremiyor. Kısa bir zaman içinde bu yaş gruplarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacak. Gündemde olan birçok seçenek var.”[/su_highlight]

20 yaş altı gençler ve çocuklar merakla bu kısıtlamanın kalkacağı günü bekliyor.  Sağlık bakanının açıklamasına göre salgının gidişatına göre kısa süre içinde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü büyükler için yeni bir düzenleme gelebilir.

15 – 20 yaş arası sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? 15 – 20 yas aralığı sokağa çıkma izni ne zaman başlıyor, saat kaçta, ne kadar sürecek?

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir